Noworoczna wizyta w Domu Dziecka w Pacanowie

Tradycją lat poprzednich stało się, że św. Mikołaj odwiedził Dom Dziecka w Pacanowie. W tym roku, wieczorową porą 9 stycznia, uczniowie naszej Szkoły udali się na spotkanie z naszymi małymi przyjaciółmi. Udanego występu życzył nam Pan Dyrektor Andrzej Bilewski.

Oprócz prezentów materialnych Szkolne Koło Teatralne pod kierunkiem s. Heleny, przygotowało zwyczajowe Jasełka pozwalające na dłużej zatrzymać wśród nas atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Po zakończonych występach artystycznych, przyszedł czas na prezenty...

Najlepsza "metoda na głoda" to pluszowy strażnik dostatku i dobrobytu!

Pamiętając o wszystkich dzieciach, św. Mikołaj dla każdego z nich miał w swym worku drobny upominek.

Dla starszych dzieci przygotował elektroniczną grę zespołową.

Św. Mikołaj wspomagany przez sponsorów, uczniów naszej Szkoły i Grono Pedagogiczne, przywiózł dzieciom dwie pary łyżworolek, aby wszędzie mogły zjawić się punktualnie.

Wywołało to prawdziwy zachwyt na twarzy siostry Dyrektor.

Św. Mikołaj zadbał również o to, aby w długie zimowe wieczory nikt się nie nudził, przywiózł ze sobą żelazko, deskę do prasowania oraz drobne upominki dla każdego z pracowników.

Gdy wszystkie prezenty zostały już rozdane, nadszedł czas na wspólne tańce i zabawę, podczas których przygrywała nam nasza "podwórkowa kapela" na melodie jakie tylko kto sobie zamarzył. Mogli oni nawet poszerzyć swój skład  o małych pomocników, którzy zdobywali pierwsze swe szlify.

Nad całą wyprawą pieczę swą miały: Pani Dyrektor Anna Gradzik, pani prof.  Renata Sowińska i s. Helena.