Jak świętowaliśmy Dzień Nauczyciela?

W dniu 13.10.2010r. o godz. 1300 w ZSP Nr 1 w Busku- Zdroju odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział przedstawiciele miejscowych władz, Rodzice, Grono Pedagogiczne na czele z Dyrekcją Szkoły, emerytowani nauczyciele oraz młodzież ZSP Nr 1.

Uroczystość (akademia) rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły.

W czasie uroczystości z-ca starosty oraz pan dyrektor wręczyli nagrody nauczycielom szczególnie wyróżniającym się
w pracy.

Następnie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych

oraz nauczycieli powołanych na ich wychowawców.

Młodzież klas pierwszych, by upamiętnić swoje przyjęcie do grona uczniowskiej społeczności ZSP Nr 1 zgodnie
z tradycją naszej szkoły zasadziła drzewka obok budynku.

Drzewko w tradycji ma wiele symbolicznych znaczeń: symbolizuje mądrość, życie, pokój, trwanie, ojczyznę. Drzewa były i są współuczestnikami losu człowieka i niemymi świadkami historii. „Te, które posadziliście dziś, uwiecznią lata waszej nauki w ZSP Nr 1” –  powiedział dyrektor szkoły Pan Andrzej Bilewski do zgromadzonych pierwszoklasistów.

Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez młodzież klas drugich Technikum pod kierunkiem
I. Domagały. Program, dedykowany gronu profesorskiemu był formą podziękowania „za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów uczniów”.

Nauczyciele i uczniowie bawili się wspólnie oglądając zabawne scenki ukazujące, a to pełen „stresów” powszedni dzień ucznia, a to sfrustrowanego z powodu choroby i nadmiaru obowiązków „belfra”,

to znów wywiadówkę, na którą przybyła garstka rodziców, w tym niefrasobliwy tatuś, którego nie martwią wyczyny syna.

Nauczyciele oglądali scenki z zainteresowaniem, a szkolnym kamerzystkom - jak widać, chyba nic nie umknęło uwadze...

Ostatnim punktem programu był mini - koncert życzeń dedykowany „miłośnikom szkoły”. Uczniowie śpiewali m.in.
o „miłośnikach matematyki”, a „umiejących inaczej”, o „miłośnikach łona przyrody i rannego wstawania”.

Na koniec zebrani usłyszeli piękną piosenkę „Dom marzeń” w profesjonalnym wykonaniu uczennicy kl. II TH Eweliny Wieczorek.

A 14 października gdy młodzież jeszcze smacznie spała całe Grono Pedagogiczne zasiadło w ławach szkolnych by wziąć udział w szkoleniu nt. Bezpieczeństwa i higieny pracy.

Potem był smaczny okolicznościowy tort ufundowany przez Radę Rodziców.