Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
i Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

21 maja 2011r. uczniowie klasy III Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 brali udział w finale wojewódzkiego turnieju o ruchu drogowym odbywającym się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w KIelcach. Konkurs skaładał się z umiejętności precyzyjnej jazdy samochodem oraz skuterem. Kolejne części turnieju obejmowały znajomość zasad ruchu drogowego, historii polskiej motoryzacji i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Udział w tego typu turnieju był pierwszym z tego rodzaju konkursów w którym mieli okazję wziąć uczniowie ZSP nr 1 jako reprezentacja Powiatu Buskiego. Uczestnikami turnieju byli: Michał Motyka, Mariusz Nowak i Rafał Szczykut pod opieką Mariusza Żabińskiego.