XV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

11.04.2011 roku  w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach, odbył się diecezjalny etap Konkursu Wedzy Bblijnej. W tym roku zakres materiału do opanowania dla uczestników obejmował  wszystkie Pisma św. Pawła wraz ze wstępami i przypisami. W zmaganiach konkursoawych reprezentowali nas lauraci etapu szkolnego: Daniel Dziuba, Sylwia Kaleta i Martyna Nurek - uczniowie klasy 2 A LO.

Konkurs obejmuje na każdym etapie cześć pisemną i ustną. Po zakończeniu cześci pisemnej siedmiu najlepszych uczestników wchodzi do ścisłego finału, gdzie losują kolejno pytania za 1, 2, i 5 punktów.

Trzy najlepsze osoby pojadą aby walczyć o cenne nagrody w finale ogólnopolskim. Wśród trójki z najwyższą liczbą punktów jako druga uplasowała się Martyna Nurek.

Gorąco gratulujemy i życzymy sukcesów  w finale, który będzie miał miejsce 6-7 czerwca 2011 r. w Niepokalanowie. Opiekunem lauratki jest s. Helena M. Chudyba.