WYBORY „MISS WIOSNY 2011"
W pierwszy dzień wiosny czyli 21marca 2011r. odbyły się w naszej szkole wybory Miss Wiosny.

O ten tytuł walczyło 8 dziewczyn z klas pierwszych: Marta Diaczok, Agnieszka Berlińska, Borek Małgorzata, Martyna Bębenek, Ewa Powroźnik, Joanna Spót, Klaudia Szafranek, Dominika Szczurkiewicz. Po zsumowaniu punktów za poszczególne konkurencje wyłoniono nową Miss Wiosny. Została nią Klaudia Szafranek z klasy I B LO

„Serdecznie witamy po raz piąty na wyborach Miss Wiosny 2011 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju, w tym roku obchodzimy więc mały jubileusz” Tymi słowami powitali naszą publiczność szarmanccy prowadzący w składzie: Jakub Sagan, Paweł Zoch i Dawid Kwiatkowski.

Do jury zaproszono : dyrektor Annę Ejsmond Kowalską , Joannę Fortunę - „Miss Wiosny 2010” , przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego  Małgorzatę Słupską i zastępcę Samorządu Uczniowskiego Michała Madeja.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim przywitaniem przez dyrektora szkoły, pana Andrzeja Bilewskiego.

Rywalizacja była niezwykle zacięta. Publiczność z uwagą śledziła potyczki kandydatek.

Jury długo debatowało nad ustaleniem werdyktu. Ostatecznie tytuł „Miss Wiosny 2011” zdobyła Klaudia Szafranek z klasy I B LO. Joasia Fortuna - „Miss Wiosny 2010” przekazała koronę z wiosennych kwiatów swej następczyni a od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego bukiet kwiatów i auto w wersji mini .Wszystkie uczestniczki otrzymały czekoladki od dyrektora szkoły Andrzeja Bilewskiego.