12 października 2010 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji popularnonaukowej z okazji 70-lecia powstania Batalionów Chłopskich.
Wszyscy z zainteresowaniam wysłuchali referatów na temat działalności BCH na terenie powiatu buskiego oraz byłego województwa kieleckiego. Istotną częścią spotkania było rozdanie nagród laureatom i uczestnikom powiatowego Konkursu Wiedzy Historycznej pn. "Ruch Ludowy w Polsce w latach 1918-1949". Wśród wyróżnionych nie zabrakło oczywiście uczniów naszej szkoły:
1. Karol Smolny - klasa III B LO
2. Aleksandra Cupiał - klasa I A LO
3. Justyna Chabinka - klasa I A LO
4. Karolina Bieluń - klasa I A LO
Konferencja zakończyła się występem artystycznym przygotowanym przez nasz chór szkolny pod kierunkiem pani profesor Mirosławy Gajdy i Anety Wójcikiewicz. Pieśni żołnierskie i partyzanckie oraz recytowane wiersze wzruszyły wszystkich. Kombatanci ze łzami w oczach włączali się do wspólnego śpiewu.
Spotkanie to odsłoniło przed młodzieżą inne oblicze historii, które można poznać tylko ze wspomnień jej uczestników i twórców.