W miesiącu lutym 2011 r. Szkolny Klub Europejski działający przy ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju obchodził 10-lecie swojej działalności. Na spotkaniu, które odbyło się w ferie zimowe obecni członkowie Klubu wraz z opiekunką Panią Barbarą Cieplińską przygotowali urodzinowy tort w kolorach unijnych, który pokroił i sprawiedliwie podzielił Dyrektor szkoły Pan Andrzej Bilewski.
 
Opiekunka SKE wspomniała chwile, kiedy klub rozpoczął swoją działalność oraz pomoc przy jego utworzeniu ówczesnego Dyrektora szkoły Pana Jana Kozłowskiego oraz prof. Teodozji Plebańczyk i prof. Ewy Kozłowskiej.
 
Bardzo dużą rolę w prowadzeniu klubu mieli kolejni Prezesi, a mianowicie:
1. Magdalena Cieplińska
2. Aldona Boduszek
3. Łukasz Siekierski
4. Krystian Wilk
5. Dawid Poniewierski
6. Agnieszka Miśkowiec
 
Solidnie prowadzona kronika klubu pokazuje, jak wiele przedsięwzięć oraz akcji było zorganizowanych w ciągu tych 10 lat. Oczywiście inicjatorem powstania klubu, propagatorem i motorem działania był i jest poseł Europarlamentu Czesław Siekierski.
 
"Szkoda - dodaje Barbara Cieplińska - że działalność Klubowa nie jest otoczona opieką urzędów unijnych, tak jak to było przed 2004 rokiem. Wówczas młodzież i opiekunowie uczestniczyli w licznych akcjach, szkoleniach i kursach. Idea Olimpiady o Unii Europejskiej też zanika, a młodzież posiada małą wiedzę o Zjednoczonej Europie. "Nowym i cennym przedsięwzięciem są warsztaty Klubu Europejskiego realizowane w ramach projektu „Dać szansę- program warsztatowego wsparcia edukacyjnego młodzieży szkół zawodowych w powiecie buskim”.