KONKURS  "Wędrówki kulinarne po literaturze i filmie"

 

                Na zakończenie OBCHODÓW DNI PATRONA SZKOŁY - MIKOŁAJA KOPERNIKA  w dniu 7 grudnia 2010 r. został zorganizowany konkurs "Wędrówki kulinarne po literaturze i filmie", przygotowany przez warsztaty unijne w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX pod nazwą "Dać szansę - program warsztatowego wsparcia edukacyjnego młodzieży szkół zawodowych w powiecie buskim". W przedsięwzięciu wzięła udział młodzież z klas II i III technikum żywienia oraz I kucharz-cukiernik, należąca do Szkolnego Klubu Fascynacji Kulinarnych.

                   Do udziału zgłosiło się 30 uczniów. Zadaniem 2-osobowych zespołów było wykonanie i prezentacja zestawów potraw występujących bądź kojarzących się  z wybranym utworem literackim lub filmem. Wśród wybranych tytułów pojawiły się: „Królowa Śniegu z bałwankami”, „Wesele”, „Brzydkie Kaczątko”, „Pimpuś Sadełko w krainie pierogów”, „Pierniczki Jasia i Małgosi”, „Prezenty Kubusia Puchatka dla przyjaciół”, „Czekoladowy świat Willy Wonka”, „Przysmaki Jasia Fasoli”, „Dukaty Pinokia”, „Skrzydełko czy nóżka?”, „Wyprawa Rumcajsa do Żacholeckiego lasu”, „Krecik w ogródku”, „Alicja  w krainie czarów” oraz „ Murzynek Bambo”.

               Komisja sędziowska oceniała: pomysłowość, smakowitość potraw i  aranżację. Przyznano kulinarne nagrody książkowe w kilku kategoriach, wśród których – najważniejszą Grand-Pix  za „Pimpusia Sadełko w krainie pierogów” otrzymały: Magdalena Zawora i Agnieszka Wilk z klasy III technikum żywienia i gospodarstwa domowego.     

 

 

 

 

          

organizatorka konkursu

- opiekunka Szkolnego Klubu Fascynacji Kulinarnych

Małgorzata Zdanowska-Gacek