Kwesta na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Już po raz kolejny uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju włączyli się do kwestowania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 19 edycji zbieraliśmy na sprzęt medyczny dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Zbiórkę pieniędzy wśród uczniów i nauczycieli przeprowadzili reprezentanci samorządu uczniowskiego i harcerze z I Buskiej Drużyny Wędrowniczej z naszej szkoły. Zebrano 319,20 zł. Nie zabrakło nas również w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w niedzielne popołudnie. Uczniowie i rodzice upiekli 20 smakowitych ciast i ciasteczek, które sprzedawały przedstawicielki samorządu uczniowskiego i harcerki: Julita Kantur kl. III a, Paulina Andrzejczuk kl. I h, Katarzyna Marek kl. II h, Monika Służalska kl. II h, Jennifer Podkowa kl. I A LO, Kamila Nabłotna kl. A LO, Patrycja Sagan kl. II g. Wspierały je nauczycielki: Mirosława Gajda,  Renata Sowińska i Halina Szczepanik-Woźniak. Ze sprzedaży ciast uzyskano 991,60 zł. Łącznie zebraliśmy 1310,80 i taką kwotę przekazaliśmy na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było to znacznie więcej niż w zeszłym roku.

Dziewczyny przygotowywują domowe wypieki do sprzedaży.

Harcerki Julita i Patrycja pomagają druhnie Mirosławie Gajdzie.

Na stole wystawiono 20 smakowitych ciast upieczonych przez naszych uczniów i rodziców.

Klienci mieli trudny wybór.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Renata Sowińska.

W finałowym koncercie w BSCK wystąpiły Kamila Zabłotna i Jeniffer Podkowa.

Udany występ Eweliny Wieczorek.

Na koncercie wystąpiła także Patrycja Sagan.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego z opiekunami oraz harcerze z druhną.

Uczestniczki biorące udział w kweście w BSCK.

Liczenie zebranych pieniędzy.