KONKURS  KULINARNY  "RARYTASY  Z  PIERSI  DOMOWEGO  PTACTWA"

                  W dniu 16 marca 2011 r. w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach odbył sie wojewódzki konkurs kulinarny dla uczniów klas o profilu gastronomicznym. Głównym założeniem i najważniejszym celem imprezy było propagowanie smacznych i zdrowych potraw z drobiu oraz promowanie mięsa ekologicznego o wysokich walorach odżywczych. Tematem konkursowych zmagań była produkcja, ekspozycja i prezentacja pięciu porcji dania głównego z fileta z piersi kurczaka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki zaś zwycięzcy wysokiej klasy sprzęt gastronomiczny .

                   Profesjonalne jury oceniało: organizację i porządek na stanowisku pracy, technikę wykonania  smakowitość, dekorację i sposób podania potraw. Maksymalną  ilość punktów i jednocześnie I miejsce uzyskała uczennica naszej szkoły - Magdalena Zawora z klasy III G Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, która przygotowała "Nadziewane filety drobiowe z Lasu Winiarskiego". Jej praca jednogłośnie została oceniona jako zgodna z obecnymi trendami w sztuce kulinarnej. Do konkursu Magdę przygotowała Małgorzata Zdanowska-Gacek - opiekunka Szkolnego Klubu Fascynacji Kulinarnych.

 

             

 
                                                                                                     

                                                                                                                                      Małgorzata Zdanowska-Gacek

                       / więcej o Klubie Fascynacji Kulinarnych na stronie: KLUBY I ORGANIZACJE UCZNIOWSKIE /