3 listopada 2010 roku o godzinie 900 rozpoczęła się próbna matura z matematyki. Wszyscy uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Nr 1 przystąpili do egzaminu.
Było tak jak na prawdziwej maturze - sprawdzanie dokumentów tożsamości, losowanie miejsc, zachowanie wszelkich procedur, ale... bez stresu.
- Dzisiaj zmierzymy się z problemem, sprawdzimy naszą wiedzę, przećwiczymy procedury, zobaczymy co jeszcze tak naprawdę mamy do zrobienia - mówią uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego.

Komisja egzaminacyjna i uczniowie sprawdzają, czy arkusze egzaminacyjne są właściwie zabezpieczone.

Orły dłuta p. B. Orłowskiego wróciły do naszej szkoły. Z pewnością przyniosą szczęście tegorocznym maturzystom.

Arkusze rozdane i... do roboty.