"Hej kolęda, kolęda..."

Przedświąteczny czas obfitował w naszej szkole w wiele artystycznych wydarzeń.  W dniach 17 - 18 grudnia bieżącego roku z muzyką i dobrymi życzeniami powędrowaliśmy do najważniejszych instytucji w Busku - Zdroju.

Najpierw nasze kroki skierowaliśmy do Starostwa Powiatowego.

Na ręce Pana Starosty Jerzego Kolarza przedstawiciele samorządu naszej szkoły - Julia Wąs i Maciej Drozdzowski, złożyli świąteczne życzenia.

Nie zabrakło również życzeń skierowanych do przedstawicieli Rady Powiatu.

Życzenia ubogacaliśmy gromko śpiewaną kolędą, przy znakomitym akompaniamencie: akordeon - Michał Jewiarz kl. 3 B LO, saksofon - Konrad Kwiecień 3 B LO i Dominik Sagan 1 TE oraz na bębnie - Arkadiusz Domagała.

Z najlepszymi życzeniami zawitaliśmy do WYDZIAŁU EDUKACJI.

Kolejny punkt na trasie kolędowej to Urząd Miasta i Gminy w Busku - Zdroju.

Na ręce Pana Burmistrza Waldemara Sikory złożyliśmy życzenia pełnych radości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia.

Dla Pani Dyrektor ZPO Nr 1 - Beaty Borek - przygotowaliśmy anioła - opiekuna, by pomagał w pracy z dziećmi i młodzieżą nie tylko w okresie przedświątecznym.

W czwartek, 18 grudnia, w rytmie skocznej kolędy maszerowaliśmy korytarzami Zespołu Pacówek Oświatowych Nr 1.

Nasze odwiedziny wywołały całkiem dużo szczerej, dziecięcej radości.

Najserdeczniejsze przyjęcie spotkało nas w Szkole Podstawowej Nr 3. Dzięki obecności trzech aniołów (Agata Nizioł, Kinga Jabłońska i Aleksandra Pałasińska) wiele dzieci na wyścigi śpiewało z nami kolędy.

Serdeczne życzenia świąteczne dla całej społeczności szkolnej złożyliśmy na ręce Pana Dyrektora Marka Madetki.

Wielką popularnością cieszyły się wśród dzieci nasze wyroby gastronomiczne.

Najwdzięczniejszą publiczność stanowiła grupa dzieci zebrananych na świetlicy. Nie tylko śpiewali równie głośno, jak nasz zespół (Weronika Pietrzyk, Agnieszka Dytkowska, Sylwia Durnaś, Dawid Durnaś, Patryk Wójcik, Natalia Bątkowska, Katarzyna Łosin, Mariola Wojciechowska, Agata Krzan),  lecz jeszcze potrafili znakomicie oddać gestami teksty ulubionych swych kolęd.

W Samorządowym Gimnazjum Nr 1 złożyliśmy życzenia na ręce Pana Dyrektora Andrzeja Skubery.

Udało nam się spotkać również zaproszonych na jasełka znakomitych gości (z-ca Burmistrza - Henryk Radosz, ks. Marian Janik).

Radość wypływająca ze wspólnego kolędowania udzielała się wszystkim, których spotkaliśmy na naszej drodze.

Szlak kolędowy zawiódł nas ponownie do Szkoły Podstawowej Nr 3.

Na koniec zabrzmiało mocno "Gore gwiazda Jezusowi...", co stanowiło wyraźny znak, że do domu wracać czas.

Nad całością czuwały w tym roku: Angelika Bilewska i s. Helena M. Chudyba.