"Ile razem dróg przebytych ?  Ile ścieżek przedeptanych ? (...)

Ile w trudzie nieustannym, wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń ? (...)

Chciałabym wszystkie takie chwile ocalić od zapomnienia..."

-K.I. Gałczyński

Zakończenie roku szkolnego ZSZ

W dniu 25 czerwca 2015 r. odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego ZSZ  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Zdzisława Szumera oraz rodzice uczniów.

Dyrektor szkoły, Pan Andrzej Bilewski, po oficjalnym otwarciu uroczystości wręczył najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem a rodzicom listy gratulacyjne.

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymał Arkadiusz Kucharski (śr. 5.00), Aneta Chmura (śr. 5.00) i Katarzyna Lasia (śr. 4.85)

Nagrodę za wybitne osiągnięcia wręczył Starosta, Pan Jerzy Kolarz. Otrzymała ją Katarzyna Rączka za bardzo dobre wyniki w nauce - ukończenie szkoły z wyróżnieniem (śr. 5.14)

Młodzież podziękowała Panu Dyrektorowi, Gronu Pedagogicznemu, Wychowawcy - Mariuszowi Żabińskiemu, za okazane serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy, wspaniałe chwile i niezwykłe przeżycia  jakich doświadczyli podczas nauki w tej szkole.

Abiturientów pożegnali przedstawiciele klas młodszych, życząc im, aby nigdy nie utracili optymizmu, wiary i nadziei.

Uroczystą akademię poprowadzili: Natalia Bątkowska  i Krystian Buła z kl. I A.

Wspomnieli oni, że ważne jest „jutro”, które czeka na  absolwentów za progiem naszej szkoły. Nie  należy zapominać jednak o tym, co było „wczoraj”, czyli o spędzonych wspólnie chwilach, o przeżywanych razem radościach
i smutkach.

Na pamiątkę tych kilku minionych lat wręczyli klasie III symboliczne upominki.

Akademię uświetnił występ Natalii Bątkowskiej i Daniela Pyrza.