Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

Wyjazd do Rzymu 2015

Justyna Jędrszczyk, uczennica kl. III A LO w ubiegłym roku szkolnym została laureatką konkursu biblijnego na etapie ogólnopolskim. Jedną z nagród był wyjazd do Rzymu i innych ciekawych miejsc we Włoszech. Trasa wycieczki obejmowała Padwę, Asyż, Rzym, Monte Cassino, San Giovani Rotondo, San Marino i Wenecję.

Justyna tak wspomina te chwile: "Jednym z najciekawszych punktów wyprawy było dla mnie spotkanie z Ojcem Swietym Franciszkiem na modlitwie Anioł Pański i zwiedzanie bazyliki Św. Piotra w Rzymie oraz modlitewne czuwanie przy grobie Św. Jana Pawła II. Niezwykłym przeżyciem było także spotkanie z Patronem chorych - Św. O. Pio w San Giovani Rotondo, gdzie znajduje się także szpital pod nazwą Dom Ulgi w Cierpieniu... Z całej wyprawy mam wiele pięknych wspomnień i doświadczeń, cieszę się, że mogłam tam być..."