Debata Samorządu Uczniowskiego

Dnia 14 maja 2015r odbyła się debata , w której wzięli udział przedstawiciele samorządów klasowych na temat agresji w szkole.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Haliną Szczepanik-Wożniak, Izabelą Kasperek i Angeliką Bilewską przeprowadził ankietę, w której poruszyliśmy temat szykanowania pomiędzy uczniami oraz problem relacji w grupie.

W dzisiejszych czasach agresja w szkole jest nagminna, nie wiadomo, dlaczego mamy do czynienia z tak znacznym wzrostem  aktów przemocy. O rozmiarach agresji wiadomo jest niewiele, ponieważ uczeń z obawy przed powtórnym ośmieszeniem nie chce o tym komukolwiek powiedzieć.

Źródeł agresji jest wiele i są one różnorodne, problematyka agresji staje się coraz częstszym przedmiotem wielu badań psychologicznych, obejmuje ona wszystkie środowiska społeczne i wiekowe. Coraz częściej nauczyciele dostrzegają przemoc w szkołach. Występuje ona w relacji dziecko-dziecko, dziecko-nauczyciel oraz nauczyciel-dziecko.

Jeżeli zauważasz agresję w szkole zgłoś się o pomoc do wychowawców, nauczycieli lub do Samorządu Uczniowskiego.