XXI Międzynarodowe Targi Logistyczne i Przemysłu Obronnego w Kielcach

          Dzięki uprzejmości Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Kielcach i Koła Nr 5 ZŻWP    w Busku – Zdroju w dniu 2 września 2015 roku został zorganizowany wyjazd uczniów Naszej Szkoły wraz z opiekunami - Robertem Jaskulskim i Mariuszem Żabińskim na XXI Międzynarodowe Targi Logistyczne i  Salon Przemysłu Obronnego, które odbywały się od 1 do 4 września bieżącego roku. Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Logistycznych i Przemysłu Obronnego można było zobaczyć nowości techniczne dla służb mundurowych (wojsko, policja, straż pożarna), które są tym służbom  potrzebne do skutecznego realizowania określonych zadań.

           W czasie wystawy mogliśmy zobaczyć prezentacje sprzętu specjalistycznego takiego jak: sprzęt gaśniczy i ratowniczy, artykuły żywnościowe, a także urządzenia do przygotowywania, przechowywania i transportu żywności. Na stoiskach wystawowych nie zabrakło również  nowoczesnego sprzętu medycznego oraz innowacyjnych rozwiązań z zakresu łączności i przede wszystkim sprzętu wojskowego używanego przez armie państw europejskich i nie tylko. Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonych poniżej zdjęć z naszego zwiedzania.

Mariusz Żabiński

                                                    

 Słowacka wersja polskiego transportera opancerzonego ROSOMAK z rakietowym zestawem przeciwpancernym.
Nie do zajeżdżenia prawie jak golf.


Słowacka armato-haubica "Diana" kal.155mm "Trafisz z niej w Ekonomik z Kielc".

 Mobilna armato-haubica "krab" produkcji polskiej kal.155mm. Polski odpowiednik "Diany". Polak potrafi.

Prototyp polskiego ciężkiego mobilnego moździerza "Rak" . Najlepszy pojazd tej klasy na świecie.
"Masz fotkę przy nowym BMW? haha a co powiesz na mojego "Raka"? 

ROSOMAK na sterydach z armatą kal.120mm.

"Podwieźć cię mała?" 

Polski ROSOMAK. Talibowie miali pełne gacie na jego widok i dlatego nazywali go "zielonym diabłem".


Grupa uderzeniowa szykująca się na misję pod dowództwem por. Żabińskiego.

"No dobra przewiozę was ale jak zobaczę fajną dziewczynę to wysiadacie". 

Poszukujemy czwartego do załogi i kota bo pies już był, no i zamiast Rudego mamy Leoparda 2A4.

55 ton "demokracji" robi wrażenie.

Chociaż... jeżeli ktoś woli Rudego to wolne miejsca jeszcze są

Leopard 2A7 Plus - czołg XXI wieku

Czas ruszać w drogę. No to jedziemy

...albo jednak polecimy

Pojazd terenowy dla Straży Granicznej

Karabiny H&K. Lepszy karabin w garści niż terrorysta na dachu.

]

Nie chcesz ich bliżej poznać.

Faceci w Krate! Rambo przy nas to pikuś.

Policjant doskonały. Jest szybszy, intelinetnijeszy i silniejszy od ciebie! 
Stworzony by łapać przestępców. Współczesny terminator.

Wczesny prototyp  policjanta doskonałego.

Mariusz Żabiński objaśnia tajniki polskiego samolotu  z okresu II wojny światowej PZL  "Karaś"

Mrs dziewczyna z pazurem. Majestatyczna "Diana"  w pełnej okazałości.