Śniadanie Daje Moc - program edukacyjny

busko.net.pl/sniadanie-daje-moc-foto,,3,1,1,1,23544,n.html

 Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do pracy i nauki oraz lepszą koncentrację. To najlepszy start w nowy dzień!
     Doskonale wiedzą o tym dzieci z klas 0-III ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach, które 8 listopada ’2016 wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym: Śniadanie Daje Moc
   W tym smakowitym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie z Klubu Fascynacji Kulinarnych, którzy wspólnie z najmłodszymi dziećmi przygotowali urozmaicone i zdrowe śniadanie. A  to dzięki zaproszeniu nas przez Dyrektor Szkoły P. Beatę Durnaś, organizatorkę prac - P. Barbarę Skrzypek oraz Panie: Dorotę Wleciał i Grażynę Oćwieja.

 

       Przed przystąpieniem do sporządzania kolorowych kanapeczek, koreczków i naleśników, dzieci  poznały 12 zasad zdrowego żywienia, 10 najbardziej szkodliwych produktów spożywczych oraz piramidę żywienia. We wdzięcznej roli mistrzów żywienia wystąpili: Klaudia, Marlena, Izabela, Katarzyna, Norbert, Mateusz i Krystian - wszyscy z klasy II g.

                                                                                                                                          opracowanie:  Małgorzata Zdanowska-Gacek

                                                                                                                                         zdjęcia: P. Barbara Skrzypek