BIOLOGIĄ NOCĄ ???

     Tak, to jest możliwe! Już w piątek 13 stycznia 2017 roku 22 uczniów z naszej szkoły, z klas I C i II C o profilu biologiczno-sportowym III LO, pod opieką nauczyciela biologii i przyrody Renaty Sowińskiej będzie uczestniczyć w NOCY BIOLOGÓW. Jest to impreza,  ciesząca się ogromnym zainteresowaniem  wśród młodzieży, organizowana po raz czwarty przez Instytut Biologii UJK w Kielcach.
     Każdy z nas na tę jedną, niepowtarzalną NOC będzie mógł stać się naukowcem, przyrodnikiem, a nawet detektywem. W Noc Biologów m.in. z bliska poznamy tajemnice naszych ptaków, nauczymy się rozpoznawać świętokrzyskie drzewa, dowiemy się co kryje tajemniczy świat roślinnych związków i dlaczego dorośli palą papierosy? Odkryjemy morskie otchłanie, będziemy zastanawiać się czy jesteśmy skazani na otyłość? Naukowcy z Instytutu Biologii wyjaśnią nam, z czym zmaga się alergik i czy warto się szczepić? Ciekawie zapowiada się program otwartych wykładów. Będzie można posłuchać o biobankach, długowieczności, cholesterolu, ale także o nietoperzach i o tym, że nie wszystkie pszczoły mają żądła. Poznamy także jelonka rogacza, małe i duże pasożyty, rozsmakujemy się w kozich wyrobach. Przygoda z biologią będzie trwała do późnych godzin nocnych. Po powrocie podzielimy się wrażeniami z Nocy Biologów i przedstawimy fotoreportaż.