Świętokrzyski talerz młodego kucharza 2017

W konkursie Świętokrzyski Talerz Młodego Kucharza, który Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach zorganizował wspólnie z Fundacją Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy, rywalizowało 10 uczniów. Gabriela Sput z klasy III g zajęła trzecie miejsce zaś Norbert Dynia z II g został uhonorowany pucharem Akademii Sztuki Kulinarnej.

 Tematem tegorocznych zmagań uczniów była polędwiczka wieprzowa. Podczas rywalizacji, uczestnicy wykorzystali składniki, takie jak: groszek cukrowy, figi i ciasto filo. Przewodniczącym jury był Teo Vafidis, prekursor kuchni greckiej w Polsce. W składzie komisji znaleźli się również: Robert Głyda, Monika Gwiazda, Zbigniew Szeląg, Zbyszek Kopycki i Piotr Papież - kucharze o ugruntowanej pozycji na rynku. 

                                                                                                M.Zdanowska-Gacek