Świąteczna kolęda

Tradycją w naszej szkole stało się coroczne kolędowanie do najważniejszych insytucji w Busku-Zdroju, zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.

Dnia 20 grudnia 2016r udaliśmy się 14 osobową grupą ze świątecznymi życzeniami i prezentami.

Odwiedziliśmy Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju.

Życzenia bożonarodzeninowe złożyli uczniowie Wiktoria Chrobot i Szymon Kwiatkowski (kl. IIb)
na ręce Starosty Buskiego Pana Jerzego Kolarza.

Zawitaliśmy  także do Pana Wice Starosty Stanisława Klimczaka wręczając mu domek z piernika symbolizujący zbliżające się Boże Narodzenie (na zdjęciu Julita Sokołowska z kl. IIc i Anita Milewicz z kl IIb),

oraz Pań z Wydziału Edukacji.

Symboliczne choinki wręczyły Śnieżynki z kl. Ig: Kamila, Ania, Kasia i Gosia.

Następnym punktem na trasie kolędy był UMiG w Busku-Zdroju.

"Przybieżeli do betlejem pasterze" przy akompaniamencie akordeonu, bębna i saksofotu wrażenie na pracownikach.

Choinka i życzenia przyjęli od nas Pan Burmistrz Waldemar Sikora i Pan Wice Burmistrz Henryk Radosz.

Z radosną kolędą pojawiliśmy się także w SG Nr 1, gdzie towarzyszyli nam uczniowie klasy I B
z wychowawczynią Panią Kozłowską.

W Samorządowym Gimnazjum Nr 1 na ręce Pana Dyrektora Andrzeja Skubery i Pani Wice Dyrektor Ewy Madetko złożyliśmy  życzenia:

radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Największym przebojem, okazała się (jak co roku) kolęda "Gore gwiazda Jezusowi",

zaśpiewaliśmy ją chyba trzykrotnie:)

Licealiści z I b, a absolewnci SG Nr 1 (Dominik, Wiktor, Magda i Mateusz)
złożyli życzenia świąteczne nauczycielom i wychowawcom z poprzednbiej szkoły.

Nad całością czuwała siostra Chrystiana.

Oczywiście, ze świąteczną kolędą zawitaliśmy także do SP Nr 3,

gdzie życzenia przyjął od nas Pan Dyrektor Marek Madetko

Do wspólnego śpiewania przyłączyli się najmłodsi uczniowie :)

Humory dopisywały wszystkim .. ;)

Głośno śpiewając "Bóg się rodzi",

przekroczyliśmy mury ZPO Nr 1 w Busku-Zdroju wraz z kl. IC i wychowawczynią Panią Renatą Sowińską

Głośno było już od samego wejścia, chcieliśmy, aby usłyszeli nas wszyscy gimnazjaliści.

Licealiści przekazali życzenia: zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego,

odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy, na ręce Pani Wicedyrektor Anny Masłowskiej.

"Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..
Niebo ziemi, niebu ziemia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia"

Absolwenci, a obecnie uczniowie naszej szkoły złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się
Świąt Bożego Narodzenia swoim wychowawcom i nauczycielom z ZPO Nr1.

Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy z najmłodszymi - przedszkolakami z  Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku-Zdroju.

"Wielobarwne w oknach błyski
I zabawek kusi czar.
Radość dzieci, śpiew kołyski,
Trwa kruchego szczęścia dar "

"Gwiazdy niby łyżwy krzeszą
Śnieżne iskry, cudów blask.
Kolęd dźwięki niech cię wskrzeszą -
Czasie pełen Bożych łask! "

Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę " Świeć gwiazdeczko" z repertuaru Arki Noego.

upieczone przez uczennice Kasię i Anię z kl. IG

Aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przepełnione były nadzieją i magią wigilijnej nocy życzyliśmy Pani Dyrektor PODiDN  - Jolancie Maślicha,

wręczając jej prezent - symboliczą bombkę /na zdjęciu Jolanta Jaskóła i Anita Milewicz z kl. IIb/.

Na trasie naszej kolędy było również Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

Życzenia w imieniu Pana Dyrektora Roberta Dąbala odebrali pracownicy

Byliśmy też w warsztatach Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Busku- Zdroju

"Aniołowie w niebie głoszą wieść radosną:  Bożego Narodzenia nadszedł czas!
To czas ludzkiej miłości i życzliwości, niech nie zabraknie Wam także radości.
Kolędujcie z uśmiechem na twarzach.  Magicznych Świąt Bożego Narodzenia!"

Ze świątecznymi życzeniami grupa harcerzy z naszej szkoły pod opieką Pani Mirosławy Gajdy 21 grudnia 2016r. zawitała do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Na ręce insp. Jakuba Kosiń Komendanta Powiatowego Policji w Busku – Zdroju przekazaliśmy choinkę  - przypominającą nadchodzący czas Bożego Narodzenia oraz Betlejemskie Światło Pokoju.

Specjalnie dla policjantów kolędy zaśpiewały harcerki z naszej szkoły. Następnie uczestnicy spotkania podzielili się opłatkeim i złożyli sobie życzenia.

Do zobaczenia w przyszłym roku!