20 czerwca maturzyści z klasy 3ALO wraz z wychowawczynią p.Agnieszką Bałagą na zaproszenie posła Michała Cieślaka pojechali do sejmu. Wizyta młodzieży w sejmie była również nagrodą w Konkursie Echa Dnia na najsympatyczniejsze klasy maturalne w województwie w roku szkolnym 2016/2017. Uczniowie wraz z przewodnikiem mieli możliwość zwiedzić budynek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Przeszli po galeri Sali Posiedzeń Sejmu, holem głównym, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, a także tablia upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Zobaczyli również kaplicę sejmową. Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy wycieczki udali się do restauracji sejmowej na obiad. Zwiedzając gmach Sejmu udało się spotkać innych znanych polityków m.in panią premier Ewę Kopacz czy Piotra Marca (znanego pod pseud. artystycznym jako Liroy).