„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”
(Albert Schweitzer).

25 finał WOŚP
W niedzielę, 15 stycznia 2017r., w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wspierają tę inicjatywę.
W tym roku zebraliśmy rekordową sumę 2811,13zł.

Samorząd uczniowski  wraz z opiekunami – Panią Haliną Szczepanik-Woźniak, Panią Angeliką Bilewską i Panią Izabelą Kasperek , a także liczną grupą wolontariuszy z naszej szkoły,  rozpoczął akcję dla WOŚP już kilka dni przed wielkim finałem. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na terenie  naszej szkoły. Ogłoszono także akcję pieczenia ciast i ciasteczek na kiermasz, który jak wiadomo, co roku organizujemy w BSCK.

Jak widać nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

W niedzielne popołudnie na kiermaszu Samorząd Szkolny, Wolontariusze z naszej szkoły oraz grupa harcerek z opiekunem Panią Mirosława Gajdą, zbierali pieniądze oraz sprzedawali domowe wypieki.

Do zakupu zachęcały tegoroczne maturzystki - Gosia i Karolina z kl. IIIB.
Pierwsze pieniążki trafiają do puszki.

W tym roku WOŚP grał dla dzieci i seniorów. Akcja skupiła się na zebraniu pieniędzy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Do akcji przyłączyły się także Pani Katarzyna Majcher i Pani Agnieszka Zielińska, które zachęcały do zakupu smakołyków upieczonych przez uczniów naszej szkoły.

Największym powodzeniem cieszyły się  domowe babeczki.

Wspaniały tort, który trafił na licytację przyniosła Natalia Bątkowska z kl. IIIa.

Pozostało już tylko policzenie zebranych pieniążków.

Nie spodziewaliśmy się takiej sumy....
jak się okazało
 padł rekord!!!

"Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz..."