Konkurs ortograficzny

15 marca 2017 roku troje uczniów z naszej szkoły - Joanna Deszcz (kl. I B), Iwona Kowalczyk (kl. I B) oraz Sebastian Wadowiec (kl. I E), wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach.

W tym roku Komisja Humanistyczna, mając na celu zachęcanie młodzieży do obcowania z ortografią i dbałości i poprawność zapisu, zdecydowała się wziąć udział w konkursie ortograficznym organizowanym przez ZSE w Kielcach. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych liceum oraz klasy I E. Asia, Iwona i Sebastian najlepiej napisali dyktando w etapie szkolnym i tym samym reprezentowali naszą szkołę podczas międzyszkolnych potyczek ortograficznych w Kielcach.

Dyktando nie było łatwe, a uczniowie, by sprostać zadaniu, musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych, elokwencją i oczytaniem, gdyż czyhało na nich wiele ortograficznych niespodzianek...

Nasi koledzy napisali dyktanda na wysokim poziomie i otarli się o podium. Życzymy im jednak powodzenia w przyszłym roku, a uczniów z naszej szkoły zachęcamy do ćwiczeń ortograficznych, gdyż jak wiadomo, trening czyni mistrza!

Dziękujemy Radzie Rodziców, której fundusze pokryły koszty wyjazdu na konkurs.