"Należy tak zorganizować życie, aby każda chwila była ważna.."

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju odbył się 23 czerwca 2017 r.

Całość poprowadzili: Paulina Rzepecka (kl. IIb) i Edgar Kobos (kl. IIIh).

Młodzież powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły oraz uczniów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Renata Krzemień
raz rodzice uczniów.

Dalszą część uroczystości poprowadził Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski.
Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskali następujący uczniowie:
Edgar Kobos
(5.62) kl. III TH i Żaneta Przęzak (5.33) kl. II A LO
i Ci uczniowie zostali wytypowani do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Do Stypendium Starosty wytypowano z kolei dwie uczennice: Roksana Matyszkiewicz (5.42) z kl. ITE oraz Małgorzata Czaja (5.22) z kl. II A LO.

"Gdy tylko człowiek staje się w czymś mistrzem, winien zostać uczniem w czymś innym"  - Gerhart Hauptmann

Przyznano także 72 Stypendia Dyrektora Szkoły dla uczniów III LO, Technikum Nr 1 oraz ZSZ Nr 1.

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.

Przyznano także Stypendia Dyrektora Szkoły za wyniki w sporcie.

Rozdano także nagrody sportowe.

W "Mini Euro w Koperniku"  I miejsce przyznano klasie IIg.

W Mistrzostwach Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły
I miejsce zdobyła klasa IIIh.

Nagrody książkowe otrzymali także uczniowie za zaangażowanie w życie klasy i szkoły.

Uczniowie złożyli podziękowania Gronu Pedagogicznemu za trud włożony

w ich edukację.

"Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie, drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze!" - Julian Przyboś

"Prawdziwy cel nauki (...) polega na tym, by swą wiedzą służyć bliźnim, następnie zaś, by w nauce znaleźć pociechę w przeciwnościach losu."

w oczekiwaniu na upragnione wakacje ...:))))

Na koniec  Edgar i Paulina życzyli pracownikom szkoły, rodzicom i swoim kolegom słonecznych, niezapomnianych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

"Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."

W rytm upragnionych wakacji wprowadziła piosenka szkolnego zespołu muzycznego pod kierownictwem Pana Michała Siekierskiego.

Do zobaczenia 4 września!