HISTORIA JEST CIEKAWA

Dzień Otwarty Instytutu Historii w Kielcach, który odbył się 19 lutego 2017 roku przyciągnął w tym roku setki uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa świętokrzyskiego. Jak każdego roku nie zabrakło też uczniów Naszej Szkoły. Aż dwie klasy humanistyczne – I A i II A razem z pasjonatami historii z innych klas, wzięły aktywny udział w zajęciach dydaktycznych, które prowadzili pracownicy naukowi Instytutu Historii. Po prezentacjach multimedialnych, odbywały się warsztaty źródłowe połączone z konkursami. Zdecydowana większość nagród trafiła w ręce Naszych Uczniów, którzy swoją wiedzą zadziwiali nie tylko nauczycieli z innych szkół, ale również samych nauczycieli akademickich. Po zajęciach dydaktycznych studenci Instytutu Historii wspólnie ze swoimi doktorantami przygotowali pokazy grup rekonstrukcyjnych, ukazujących ubiory i uzbrojenie jakim się posługiwano od czasów średniowiecza do współczesności.

Jak z każdego naszego wyjazdu zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć z Dnia Otwartego Instytutu Historii.

Mariusz Żabiński

w oczekiwaniu na wykład

Wspólne zdjęcie z profesorem Wojciechem Iwańczakiem

żołnierz września 1939 roku z powstańcem styczniowym 1863 roku

Monika Segda

Żaneta Przęzak i Kasia Pietruszka

Kamil Dryja i Edgar Kobos - Nasi najlepsi historycy

karbin maszynowy Maxim

Edgar Kobos idzie do wojska?

W chełmie jakby bezpieczniej....

przyłbica tzw. "psi pysk"

Kasia Szymanek odbiera nagrodę konkursową