KAMIL DRYJA ZOSTAŁ LAUREATEM ETAPU OKRĘGOWEGO
43 OLIMPIADY HISTORYCZNEJ W KIELCACH

   Etap okręgowy 43 Olimpiady Historycznej w Kielcach zakończył się wielkim sukcesem dla Kamila Dryi z klasy 4g. Kamil został laureatem okręgu kieleckiego (województwo świętokrzyskie oraz południowa część województwa mazowieckiego) i tym samym został zakwalifikowany do etapu centralnego 43 Olimpiady Historycznej, który odbędzie się w kwietniu 2017 roku w Gdańsku.
  Tak ogromny sukces, nie miał jak do tej pory miejsca w historii Naszej Szkoły. Należy przy tym nadmienić, że spośród wszystkich pozostałych laureatów etapu okręgowego Kamil Dryja jest jedynym uczniem z technikum. Swoją niebywałą wręcz wiedzą z zakresu mediewistyki (średniowiecze) i ogólnej historii Polski, jak i powszechnej zadziwił całą komisję egzaminacyjną.  
    W eliminacjach ustnych etapu okręgowego Olimpiady Historycznej w tym roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 reprezentowało aż dwóch Naszych uczniów. Oprócz Kamila Dryi w Olimpiadzie brał również Edgar Kobos z klasy 3 h, któremu jednak mimo bardzo dobrych wyników nie udało się zakwalifikować do etapu centralnego. Wierzymy jednak, że w następnym roku dorówna swojemu starszemu koledze Kamilowi. Miejmy nadzieję, że w 2018r. będziemy mogli się cieszyć wszyscy z jego sukcesu. 

       W etapie okręgowym 43 Olimpiady Historycznej w Kielcach wzięło udział 109 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych obejmujących okręg kielecki - 
                                 Kamil Dryja zajął III miejsce. 
Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!! 

 

Mariusz Żabiński

 

Chwilę po ogłoszeniu wyników na korytarzu Instytutu Historii w Kielcach

Uczestnicy finału etapu okręgoweo 43 Olimpiady Historycznej: Kamil Dryja i Edgar Kobos