Kolędowanie na al. Mickiewicza

Do świąt pozostało już bardzo niewiele czasu.... Jak co roku na tydzień przed świętami świat wokół przybiera niezwykłe kolory... Nadszedł więc już ten najpiękniejszy okres roku, w którym czekając na nadejście Bożego Narodzenia będzie można poczuć ich magiczną atmosferę... w czym z pewnością pomaga wspólne śpiewanie kolęd.

Już po raz drugi zromadziliśmy się na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia by wspólnie z okolicznymi szkołami zaśpiewać kolędy. Wsparli nas ZPO, I LO oraz SOSW "Górka".

Uczniowie ZPO1 w czasie występu.

Największą popularnością cieszyła się kolęda "Gore gwiazda Jezusowi"
w wykonaniu naszego zespołu muzycznego.

"Zadźwięczał dzwo­neczek na pięknej choince

Przy­wołał kolędę by śpiewem zabrzmiała

Po­ruszył świat cały we­sołym śpiewaniem

Rozświet­lił na chwilkę by ser­ca ogrzała

Niech słowa tak wzniosłe usłyszą anieli

Tam w górze wy­soko gdzie gwiaz­da jaśnieje

Bo czas to niez­wykły..."

Kolędy wspaniale zaśpiewały aniołki: Kamila Pietrzyk, Anna Nowak, Gosia Szostak, Kasia Płatek.

W chórku swoje zdolności wokalne zaprezentowali także uczeniowie klas II: Anita Milewicz, Jola Jaskóła, Szymek Kwiatkowski, Ala Czyżowska,

Ola Jarubas, Karolina Augustyn, Julia Musiał, Julita Sokołowska, Wiktoria Rasała, Kasia Nowak, natomiast z klas I usłyszeliśmy: Magdę, Paulina i Agnieszkę
.

Maciej Fijałkowski (saksofon), Kamil Krasa (perkusja), Piotr Lubacha (akordeon).

Całość spotkania poprowadzili Dominika Kucybała  i Arkadiusz Lech.

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia  to dla wielu osób okazja do spotkania się z bliskimi, rodziną. Wprowadzając zwyczaj kolędowania na alei Mickiewicza chcemy zachęcić wszystkich do wspólnego muzykowania, podtrzymania starodawnego obyczaju, ale także zacieśnienia więzi, współpracy, a przede wszystkim dobrej zabawy.
                                                                                                                   Do zobaczenia za rok!